Dietetyk radzi: Od czego zacząć odchudzanie?

Dietetyk radzi: Od czego zacząć odchudzanie?

Od czego zacząć odchudzanie?

Pytanie od czego zacząć odchudzanie nurtuje bardzo wiele osób.Odchudzanie nie należy do łatwych procesów oraz trwa długi czas. Jednak pod okiem dobrego specjalisty może stać się łatwiejsze i skuteczne. Kluczem do sukcesu jest także odpowiednia motywacja i wsparcie. Na samym początku warto postawić sobie konkretny plan działania, odpowiednie metody, jasno określić swoje cele i je konsekwentnie realizować. Dobrze jest poznać swój organizm, a dokładniej mechanizmy działania oraz jakie ma potrzeby. Umożliwi to specjalistom od odchudzania określić, w jakim tempie organizm spala kilogramy

Od czego zacząć odchudzanie aby było skuteczne?

Trzeba także mieć dużo cierpliwości, ponieważ efekty nie będą widoczne od razu, a mogą one bardzo szybko zniknąć. Tematem odchudzania zajmują się dietetycy oraz trenerzy. Dietetycy zajmują się dobieraniem odpowiedniej diety, potrzebnych preparatów, wsparciem oraz motywowaniem do działania. Natomiast trenerzy dopasują odpowiednie ćwiczenia do możliwości i stanu zdrowia organizmu. Istnieje także kilka podstawowych zasad, o których mówią dietetycy.

 

Pierwsza z nich to przygotowanie planu pracy. Należy postawić cel, do którego będzie się dążyło. Dobrze jest cały proces podzielić na poszczególne etapy. Pomoże to zwiększyć motywację i da kontrolę nad odchudzaniem. Ponadto należy pamiętać o własnym zdrowiu. Kontrolę swoich postępów powinno się sprawdzać raz w tygodniu, będąc na czczo, po wyjściu z toalety. Kolejna zasada to stopniowe wprowadzanie zmian. Nowe nawyki trzeba wprowadzać po woli małymi kroczkami, które pozwolą zmniejszyć stres. W następnej kolejności wypada dobrać dietę o odpowiednich kaloriach.

Powinna być idealnie dopasowana do potrzeb i preferencji organizmu, ponieważ muszą być zaspokojone wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Następny przepis to zmiana istoty myślenia. Dieta musi kojarzyć ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz możliwością lepszego życia. Pozwoli to przejść świadomie przez cały cykl odchudzania oraz bez nadmiernego stresu. Ostatnia dość ważna faza to aktywność fizyczna.

Dzięki wysiłkowi fizycznemu unormujemy przemianę materii, poprawimy swoją kondycję, zadbamy o wygląd i dobre samopoczucie. Najlepsze będzie wykonywanie ich minimum 30 minut z umiarkowaną intensywnością. Dobrze jest zacząć dzień od spaceru, biegania i jazdy na rowerze.

 

Na co zwracać uwagę

Istnieją także kwestie związane z samym jedzeniem. Korzystnym rozwiązaniem będzie przygotowanie 5 niewielkich posiłków, które będzie się jadać regularnie w równych odstępach czasu. Pierwszy posiłek to śniadanie. Powinno się je spożyć w przeciągu 30 minut od wstania z łóżka. Istotne jest także picie około 3 litrów dziennie wody niegazowanej.  Jedna szklanka przed posiłkiem spowoduje, że mniej się zje. Zamiast wody może być rozcieńczony sok, który zapewni odpowiednią ilość witamin i substancji odżywczych.

 

Podsumowanie

Tak naprawdę odpowiedź na pytanie: „Od czego zacząć odchudzanie? ”  jest bardzo indywidualne i zależy od wielu czynników. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie z czym dokładnie mam problem. Jeśli akurat rozpoczynasz przygodę z odchudzaniem i szukasz odpowiedniego specjalisty na zapoznaj się z naszą ofertą

 

mgr Kamila Dyndor

Dietetyk Katowice

Rate this post

Author Info

Dietetyk Katowice