Dietetyk radzi: Najbardziej kaloryczne alkohole

Dietetyk radzi: Najbardziej kaloryczne alkohole

Najbardziej kaloryczne alkohole – czyli czego nie pić na diecie

Żyjemy w czasach, w których pożądany jest rozmiar 36. Gdy ktoś nieco odbiega od ogólnie przyjętego kanonu piękna, zaczyna robić wszystko, aby jak najbardziej się do niego zbliżyć. Regularne ćwiczenia, suplementy diety oraz kosmetyki wspomagające proces odchudzania, a wreszcie dieta. Zwracamy uwagę na to co i ile jemy. Eliminujemy tłuszcze, ograniczamy węglowodany, w sklepie wybieramy produkty typu „light”. Wydaje nam się, że waga powinna spadać, jednak ta wciąż stoi w miejscu. Powinniśmy się w tym momencie przyjrzeć także napojom, a konkretniej napojom alkoholowym.

Jak alkohol wpływa na dietę

Nie wielu z nas wie, że regularne spożywanie takowych trunków może zniweczyć efekty każdej diety. Wino do obiadu, piwo po obiedzie, drink na spotkaniu z przyjaciółmi. Brzmi niewinnie jednak wcale tak nie jest. Napoje te nie dostarczają żadnych potrzebnych składników odżywczych naszemu organizmowi, za to w znacznym stopniu podwyższają ilość przyswojonych przez nas kalorii, których przecież tak bardzo chcemy się pozbyć. Brak umiaru i opanowania może nas doprowadzić do posiadania „mięśnia piwnego”, a przecież chcieliśmy się odchudzać. Gram czystego alkoholu posiada, aż 7 kilokalorii! Poniżej znajduje się lista podająca kaloryczność, najczęściej spożywanych przez Polaków trunków, w przeliczeniu na 100 gram. Warto się jej przyjrzeć i samemu ocenić czy ta chwila przyjemności warta jest spowolnienia lub nawet zahamowania etapu zwalczania zbędnych kilogramów.

 

Najbardziej kaloryczne alkohole – lista

Blue curacao 319 kcal/ 100g.
Brandy 290 kcal/ 100g.
Cherry brandy 265 kcal/ 100g.
Gin 263 kcal/ 100g.
Adwokat 253 kcal/ 100g.
Whisky 250kcal/ 100g.
Wódka 231 kcal/ 100g.
Wino czerwone słodkie 160 kcal/ 100g.
Szampan słodki 117 kcal/ 100g.
Szampan półsłodki 97 kcal/ 100g.
Szampan półwytrawny 83 kcal/ 100g.
Piwo smakowe 65 kcal/ 100g.
Wino typu Wermut 62 kcal/ 100g.
Piwo jasne 56 kcal/ 100g.
Piwo ciemne 42 kcal/ 100g.
Wino białe półsłodkie 32 kcal/ 100g.

 

Ważne przeliczniki!

Najbardziej kaloryczne alkohole to nie te, które zawierają dużo kalorii, ale te których spożywamy najwięcej! Podane wartości nie są specjalnie wysokie, należy jednak pamiętać, że z reguły nie spożywamy przykładowo 100 gram piwa tylko butelkę, co daje nam w przybliżeniu 280 kcal. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale jest to równowartość kaloryczna pączka, nie mówiąc już o kolorowych drinkach, które są pełne pustych kalorii. Będąc na diecie warto się zastanowić, czy na pewno chcemy odmawiać sobie przekąsek, a zamiast tego zapijać się alkoholowymi drinkami. Alkohol jest wysokokaloryczny, a do tego jego nadmiar może być szkodliwy dla zdrowia każdego człowieka, nie tylko tego będącego na diecie. Nie można również zapominać, że każda dieta powinna być poparta ćwiczeniami, jeżeli oczekujemy, aby nasze ciało było w pełni zdrowe, a do tego piękne. Idealnie dopasowane doskonale zwiększą wszystkie nasze efekty przez co odchudzanie będzie szybsze i przyjemniejsze.

Jeśli sam nie umiesz poradzić sobie z dietą zawsze możesz poprosić o pomoc naszego dietetyka

 

Dietetyk Katowice

Kamila Dyndor

Rate this post

Author Info

Dietetyk Katowice