Jedzenie w podróży

Jedzenie w podróży.

Jedzenie w podróży

Jedzenie w podróży.

Jedzenie w podróży – kilka propozycji na zdrowy i zbilansowany posiłek, gotowy do zjedzenia na zimno i zapakowania w pudełko. 

Co jeść trakcie podróży, kiedy nie mamy możliwości zjedzenia obiadu w pobliskiej restauracji lub karczmie? Co więc spakować do plecaka by mieć energie na dalszą część wyprawy? Na co dzień wiele osób będących na diecie przygotowuje sobie wcześniej zaplanowane posiłki dzieląc  je zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym na pudełka.  I tak też możemy zrobić przygotowując się do podróży.
O ile pozwoli nam na to pojemność plecaka, a nie chcemy inwestować w żywność liofilizowaną, chcąc odpowiednio przygotować się na wyprawę, najlepszym rozwiązaniem będzie szczegółowe zaplanowanie wszystkich posiłków. Mowa tutaj o większych daniach, ponieważ nie możemy zapomnieć także o przekąskach, które dostarczą nam energii w kryzysowych sytuacjach.

Jedzenie w podróży.

Powszechnie wiadomo, że najważniejszym posiłkiem będzie śniadanie, w którym powinniśmy unikać rzeczy ciężkostrawnych.  Śniadanie powinno uzupełnić braki po długiej nocy oraz dostarczyć składników odżywczych uzupełniając zapasy na cały dzień. Jeśli jednak nie zdążymy spożyć śniadania w domu mamy kilka możliwości posiłków, które bez problemu przetransportujemy w pudełku na żywność. Weźmy na przykład omlet. Przed wyjazdem można narobić omlecików na cały dzień lub na śniadanie. I mamy tutaj wiele możliwości. Mogą to być omlety na słono z warzywami lub na słodko z owocami. Kolejnym wariantem może być owsianka lub musli z owocami. Takie dania bez problemu zapakujemy do transportu.
Jeśli musimy zabrać ze sobą również większe posiłki ,,obiadowe,, należy zastanowić się co będzie smakowało równie dobrze na zimno jak zaraz po przygotowaniu. Przykładami mogą tutaj być różnego rodzaju tortille, makarony, sałatki lub placki. Nie zapominajmy również o kanapkach, które odpowiednio zrobione również mogą sporo do diety wnieść.

Jedzenie w podróży.

Jeśli wybieramy się na całodniową wędrówkę możemy wcześniej w domu wziąć placki tortilli pełnoziarnistej, przyrządzić kurczaka lub inne chude mięso w ulubionych przyprawach, dodać warzywa np. pomidora, sałatę, paprykę i zawinąć wszystko w placku. Z własnych doświadczeń wiem, że smakuje równie dobrze na zimno a łatwo jest taką porcję zawinąć i przetransportować.
Jeśli chodzi o makaron smakuje bardzo dobrze na zimno, a zmieszany z warzywami i innymi dodatkami może stanowić naprawdę treściwy posiłek. Weźmy na przykład makaron z sosem ze świeżych pomidorów, warzywami lub sałatkę z dodatkiem kaszy gryczanej. Takie dania możemy dostosować do indywidualnych upodobań. Tak naprawdę to samo danie, które jemy w postaci sałatki bardzo łatwo możemy urozmaicić zawijając wszystko w tortille. Dla niektórych osób będzie to o wiele przyjemniejszy posiłek.
   

Podsumowując, nie trzeba się martwić ani długo głowić nad tym, co będziemy jeść w podróży. Należy po prostu przemyśleć jeszcze przed wyprawą, przygotować, zapakować do pudełek i w drogę. 

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga

Dietetyk Katowice

mgr Kamila Dyndor

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

Rate this post

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA