Dietetyk radzi: Ranking fast foodów

Dietetyk radzi: Ranking fast foodów

Ranking  fast foodów  pod okiem dietetyka

 

Jeśli jesteś na diecie a musisz wyskoczyć ze znajomymi na miasto to ranking fast foodów jest właśnie dla Ciebie! Licząc kalorie oraz pilnując swojej diety nie powinno się całkowicie rezygnować z ulubionych potraw. Całkowite wyeliminowanie ulubionego jedzenia jest w wielu przypadkach w niemożliwe. Fast foody na pewno nie należą do zdrowych, ponieważ większość dań jest bardzo kalorycznych i tłustych. Jeżeli nawet często nie korzystamy z tego typu miejsc to zawsze znajdzie się okazja na zjedzenie lodów i frytek. Szczególnie latem, gdy jest gorąco lub podczas grillowania ze znajomymi na działce. Dlatego dostępny jest ranking fast foodów. Istnieją również przepisy na zdrowe dania, które nie pozwolą przytyć. Heather Bauer to amerykańska dietetyczka., która powiedziała, że „Życie mamy jedno a dietę zawsze można zmienić”, „Nawet dietetycy jedzą go od czasu do czasu!” oraz „Taki posiłek będzie szaleństwem, ale nie tak znowu skandalicznym”. Osobiście sprawdziła bary szybkiej obsługi sprzedające niezdrową żywność i stworzyła ranking fast foodów, które nie zepsują codziennej diety, starań oraz wysiłków żywieniowych.

 

Ranking fast foodów – gdzie można zjeść na diecie

W restauracji McDonald’s można kupić sałatkę z sosem Cezara, grillowanym kurczakiem i odtłuszczonym sosem winegret. Ma ona 260 kalorii. Dostępny jest również deser jogurtowo-owocowy, który zawiera 160 kalorii. Natomiast Burger King posiada 2 odpowiednie dania ze swojego menu. Lekko grillowanego kurczaka w sałatce z sosem o zawartości 290 kalorii oraz małego burgera z bułką o wadze 260. Kolejne miejsce to Pizza Hut, gdzie można zjeść dwa kawałki pizzy, które mają łącznie 300 kalorii. To dość popularne miejsca i dania, które mają należytą ilość kalorii i zmieszczą się w dziennym limicie.

 

Domowe sposoby na własny ranking fastoodów

Istnieją również domowe sposoby. Smażonego kurczaka w panierce można przyrządzić w inny sposób. Należy namoczyć kawałki kurczaka w maślance, białku jajka, otrębach, ziarnach sezamu i płatków migdałowych. Następnie odsączyć i posypać gotowymi przyprawami, słodką papryką, pieprzem ziołowym, curry, imbirem, czosnkiem i odrobiną soli. Na koniec smażyć na patelni teflonowej dolewając łyżkę oleju rzepakowego lub włożyć do naczynia żaroodpornego, a następnie do piekarnika na 15 minut. Można przyrządzić także dietetyczną wersję ciasta czekoladowego brownie. Trzeba dokładnie wymieszać szklankę pełnoziarnistej mąki z 2 jajkami, 2 szklankami drobno startej dyni, marchwi, lub cukinii, dodać 0,5 szklanki kakao, półtora łyżeczki sody oczyszczonej. Na końcu doprawić cynamonem lub kardamonem. Ostatni etap to ułożenie na blachę papieru do pieczenia i wylanie przygotowanej masy. Piec w temperaturze 180°C przez około 30 minut. Są także inne przepisy na dietetyczne potrawy. Trzeba tylko wiedzieć, że zdrowe odżywanie zależy od świadomości i dobrze dobranych właściwych, jak najlepszych produktów.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w uporaniu się z upodobaniem do fast foodów zapraszamy na konsultacje. Dowiedz się więcej tutaj.

 

 

Dietetyk Katowice

mgr Kamila Dyndor

 

Rate this post

Author Info

Dietetyk Katowice