Dietetyk radzi: Dieta Oxy

Dieta Oxy

Dietetyk radzi: Dieta Oxy

Dieta Oxy

Dieta Oxy to nowość, która pojawiła się na rynku jako ulepszona wersja Diety Dukana. Nie da się ukryć, że zarówno jedna jak i druga uznawane są jako jedne z najbardziej szkodliwych dla zdrowia diet odchudzających. Dieta Oxy, podobnie jak Dieta Dukana, opiera się na wysokiej podaży białka. Jadłospis prezentowanego planu żywieniowego opiera się na ściśle określonych produktach: żurawinie, otrębach pszennych oraz kefirze (składających się na kluczowy w diecie koktajl odchudzający), a także warzywach strączkowych, szpinaku, marchewce, sałacie, cukinii, kapuście, papryce, rzodkiewce, szeroko pojętej zieleninie, jabłkach, pomarańczach, kiwi itp. Poza tym, dozwolone jest spożywanie wybranych produktów pochodzenia zwierzęcego – serków ziarnistych, mleka do 1,5 proc., maślanki, serów mozarella, ryb np. łososia, piersi z kurczaka oraz indyka. Dość ciekawym jest fakt, iż Dieta Oxy nie wyklucza produktów zbożowych: otrębów, płatków owsianych, chrupkiego pieczywa, kaszy gryczanej, brązowego ryżu.

Dieta Oxy

Jadłospisy opisywanego planu żywieniowego dostępne są na stronie jego twórcy. Możemy je pobrać po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Jeśli wierzyć twórcom diety można stracić od 4 do 8 kilogramów, zależnie od stopnia otyłości bądź nadwagi. Z założenia kuracja trwa jeden miesiąc, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykupili sobie dostęp do 2- bądź 3-miesięcznej diety.

Całość składa się z czterech etapów + jednej fazy dodatkowej:

  • Etap I – Detox – detoksykacja organizmu i przygotowanie do redukcji;
  • Etap II – Fat Burning – intensywna redukcja tkanki tłuszczowej, spożywanie głównie produktów białkowych;
  • Etap III – Step – stabilizacja dotychczas uzyskanych efektów, przyspieszenie materii, spożywanie produktów białkowych, w tym pochodzenia roślinnego;
  • Etap IV – Balance – wprowadzenie do diety węglowodanów;
  • Etap V dodatkowy – Stabilizacja – utrzymanie dotychczasowe masy ciała.

Dieta Oxy: plusy

  • krótki czas trwania diety. Najbardziej restrykcyjna faza diety trwa tydzień, można więc zaryzykować stwierdzenie, iż „nie zdąży” wyrządzić dużych szkód w organizmie. Jednak jest to kwestia bardzo indywidualna
  • skuteczność w odchudzaniu
  • radykalnie zmniejszone spożycie cukru i słodyczy oraz produktów wysoko przetworzonych, takich jak „fast-food” i dania gotowe.

Minusy diety OXY

  • nadmierne spożycie białka i obciążenie nim organizmu
  • mała różnorodność produktów

 

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga

Dietetyk Katowice

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

Rate this post

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA