Dietetyk radzi: Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego

Dietetyk radzi: Dieta Kwaśniewskiego

Dietetyk radzi: Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego, zwana również Dietą Optymalną to plan żywieniowy stworzony przez doktora Kwaśniewskiego, charakteryzujący się dość nietypowymi, jeśli chodzi o dietetykę, zasadami. To, co wyróżnia prezentowaną dietę od innych, znacznie popularniejszych, to przede wszystkim proporcje poszczególnych składników odżywczych. Doktor Kwaśniewski propaguje spożywanie: 1 części białka na 2,5-3,5 części tłuszczu na 0,3-0,5 części węglowodanów. Zgodnie z tą zasadą to tłuszcz jest najważniejszym dla człowieka źródłem energii, nie zaś węglowodany. Decydując się na Dietę Optymalną zmuszeni jesteśmy zrezygnować z wysokowęglowodanowych produktów. Na przykład pieczywa, ciast oraz produktów zawierających szeroko pojęte cukry.

Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego sprowadza się do trzech posiłków dziennie. Plan żywieniowy opiera się głównie na jajkach (powyżej 4 na dobę), produktach mlecznych oraz mięsie, a także serach, śmietanie, maśle i majonezie. Maksymalna ilość spożytych w ciągu dnia węglowodanów nie powinna wynosić więcej niż 50 gram. Stanowczo zakazane są natomiast cukier i słodycze, owoce oraz przetwory owocowe, kasze, pieczywo i ryż, potrawy mączne, ziemniaki i mąka ziemniaczana, groch oraz fasola, inne produkty pochodzenia roślinnego, słodzone napoje, a także sól.

Nie da się ukryć, że Dieta Kwaśniewskiego znacząco przekracza dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz, a także na same jajka – tygodniowo spożywamy ich bowiem co najmniej 28. Jej niewątpliwą wada jest ograniczenie spożycia produktów zbożowych oraz owoców bogatych w błonnik i składniki mineralne. Dieta ta – chociaż posiada kilka pozytywnych aspektów – może być niebezpieczna dla zdrowia. Zgodnie z tym, co pisze doktor Kwaśniewski, w czasie jej trwania możemy zrzucić do pięciu kilogramów w skali miesiąca. Utarta takiej wagi jest równie dobrze możliwa bez eliminacji węglowodanów oraz z racjonalną podażą produktów tłuszczowych.

 

Plusy diety Kwaśniewskiego

Skuteczna w odchudzaniu

Brak liczenia kalorii

Brak cukru

 

Minusy diety Kwaśniewskiego

Dostarcza zbyt wiele tłuszczów i niezdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych

Zbyt mała podaż m.in. cynku, wapnia, magnezu, a nawet żelaza i często błonnika

Mało urozmaicona

 

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga

Dietetyk Katowice

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

Rate this post

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA