Dietetyk radzi: Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska

Dietetyk radzi: Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska to jeden z najpopularniejszych sposobów na szybką redukcję nadprogramowych kilogramów. Niestety, ze względu na dość rygorystyczne zasady powinna być ona stosowana jedynie przez osoby zdrowe, bez chorób przewlekłych. Sam program żywieniowy trwa dokładnie 13 dni i wymaga ścisłego przestrzegania jadłospisu. W przypadku choćby najmniejszego odstępstwa, należy przerwać dietę i powrócić do niej nie wcześniej niż za trzy miesiące.

Dieta Kopenhaska

Zasady Diety Kopenhaskiej są stosunkowo proste. Ważne, aby podchodzić do każdej z nich poważnie, bo jak wspomniano wcześniej – nawet najmniejsze odstępstwo może mieć przykre skutki, łącznie z efektem jojo. Po 13 dniach możemy zrzucić nawet do ośmiu kilogramów.

Po pierwsze: Dieta Kopenhaska może być stosowana wyłącznie przez osoby zdrowe. Przed jej rozpoczęciem zaleca się konsultacje z lekarzem. Nie zaleca się przechodzenia na dietę przy chorobach nerek oraz żołądka. Z racji niewielkiej podaży energii, dieta nie jest wskazana dla osób pracujących fizycznie. Stanowczo odradza się również treningi w czasie jej trwania.

Po drugie: jadłospis Diety Kopenhaskiej nie jest zbytnio zróżnicowany. Plan żywieniowy sprowadza się do chudego mięsa, głównie drobiowego, ryb, przede wszystkim dorsza i pstrąga, a także jaj, warzyw oraz w ograniczonej ilości owoców. Stanowczo zabrania się spożywania słodyczy oraz alkoholu, zaś w niewielkich ilościach można spożywać sól i pieprz.

Po trzecie: niezwykle ważna jest odpowiednia podaż płynów. Przy Diecie Kopenhaskiej należy wypijać nie więcej niż dwa litry wody mineralnej niegazowanej na dzień. Dopuszczalna jest również kawa rozpuszczalna.

Dieta Kopenhaska charakteryzuje się niewielką liczbą kalorii w skali dnia. Podczas gdy dorosły człowiek powinien spożywać około 2000 kcal łącznie, przy prezentowanym planie żywieniowych podaż kalorii wynosi około 800. Szybki spadek wagi spowodowany głodówką może doprowadzić do upośledzenia przemiany materii, a w efekcie do efektu jojo.

 

Plusy diety Kopenhaskiej

Krótki czas trwania

Szybkie efekty w postaci spadku masy ciała

 

Minusy diety Kopenhaskiej

Monotonność posiłków

Niezbyt smaczna

Restrykcyjna

Omdlenia, to tylko jedno z wielu zdarzeń niepożądanych. Do naturalnych zjawisk, zaliczyć można także wypadanie włosów, problemy z paznokciami i postępujące problemy z cerą. Pogarszające się samopoczucie, poddenerwowanie, wzmożona drażliwość

Efekt jojo

 

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga

Dietetyk Katowice

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

Rate this post

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA