Dietetyk radzi: Diety fitnessowe

Dietetyk radzi: Diety fitnessowe

Na czym polega dieta fitnessowa?

Dieta Katowice fitnessowa opiera się głównie na zdrowych zasadach odżywania. Dania, które się spożywa muszą zawierać odpowiednią ilość kalorii oraz składników odżywczych niezbędnych dla organizmu. Oprócz tego ważne jest także by oprócz trzymania diety, wykonywać regularnie ćwiczenia fitness. Fitness to po prostu gimnastyka rekreacyjna. Może to być ABT, fat burning, step, fitness jumping lub fit dance.  To dość popularne formy ruchu, które wzmacniają i kształtują partie ciała. Istnieją także modne treningi rozciągające. Są to stretching oraz pilates. Mogą także być takie, które wzmacniają ciało, np. aeroboxing, fitball lub ABS. Wszystkie te formy aktywności odpowiednio modelują sylwetkę, wpływają na zmniejszenie masy ciała oraz poprawiają kondycję. Jedynym ich warunkiem jest regularność ćwiczeń oraz odpowiednio dobrania do nich dieta.

Najczęstszymi błędami, jakie popełniają kobiety będąc na takich dietach to intensywne, codzienne ćwiczenia połączone z niskokaloryczną i nieodpowiednią dietą. Organizm wtedy jest bardzo zmęczony z powodu intensywnego wysiłku i braku lub niedoboru odpowiednich składników odżywczych. Jeśli nie wiesz jak prawidłowo zbilansować dietę zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

Dietetyka Katowice: fakty i mity o diecie fitnessowej

W Internecie znajduje się wiele diet oraz ćwiczeń, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową. Wybiórcza redukcja tłuszczu jest po prostu niemożliwa. We wszystkich nich nadmiar tłuszczu jest spalany na całym ciele, nie tylko w określonych partiach ciała. Podczas takich aktywności każdy organizm się poci, ale nie chudnie się szybciej. Ważne jest to, w jaki sposób się ćwiczy, ponieważ zrzucenie zbędnych kilogramów idzie w parze z utrzymywaniem odpowiedniego bicia serca na poziome 65% tętna maksymalnego. Kolejna kwestia to modelowanie mięśni. Jednak przed tym należy spalić tłuszcz, a później formować mięśnie. Celem tego jest pobudzenie ich do działania i nadanie im odpowiedniego kształtu. Kobiety często ćwiczę przez wiele godzin dziennie i stosują bardzo niskokaloryczną dietę. Wiele osób także się głodzi. To zły i bardzo popularny sposób.

 

Nie sprzyja to spalaniu kalorii, ponieważ organizm gromadzi zapasy, aby dodać energii podczas każdego dnia. Również wiele osób zaczynając treningi nie posiada odpowiedniej kondycji. Powoduje to, że organizm bardzo szybko się męczy, robi zapasy energii w postaci tkanki tłuszczowej, chce mu się jeść i staje się senny. Dlatego ważna jest regularna aktywności fizyczna, a także zmiana diety na bardziej odżywczą. Wtedy można mówić o ewentualnym 100% sukcesie. Połączenie dobrej diety z ruchem da poczucie zdrowia oraz witalność. Istotne jest także optymalne łączenie różnych ćwiczeń, aby podbudować różne partie ciała. Ćwiczenia takie należy wykonywać przez 30-40 minut dziennie w bardzo umiarkowanym tempie z krótkimi przerwami. Zatem czy dieta fitnessowa jest dobrym wyborem?  Zależy to od wielu czynników, natomiast w przypadku diety skonsultować się z prawdziwym a nie internetowym specjalistą.

 

Dietetyk & dieta Katowice

mgr Kamila Dyndor

Rate this post

Author Info

Dietetyk Katowice